Skip to content

Kontenery

kontenery_1200

Oferujemy i dostarczamy pojedyncze moduły kontenerowe mogące funkcjonować samodzielnie lub być zestawiane w większe budynki modułowe jedno, dwu lub trzykondygnacyjne…

 

Zalety budownictwa modułowego:

Moduły kontenerowe produkowane są na bazie pojedynczej standardowej ramy wykonanej z zimnogiętych i spawanych blach stalowych o wymiarach 6058mm długości i 2438mmm szerokości (standard ISO). Ściany kontenera to samodzielnie przygotowane i zamontowane w ramie kontenerowej wymienne panele. Rozróżnia się 3 zasadnicze rodzaje paneli: ścienne pełne, okienne i drzwiowe. Standardowy kontener biurowy wyposażony jest w 14 paneli – po 10 ściennych pełnych na dłuższych bokach, 2 okienne na krótszym boku oraz jeden pełny i jeden drzwiowy na przeciwległym krótszym boku. Panele mogą być zamieniane miejscami w zależności od potrzeb, można zwiększać ilość paneli okiennych lub zmieniać położenie panela drzwiowego. Większa ilość paneli okiennych zapewnia lepsze doświetlenie pomieszczenia lub zapewni lepszą widoczność wokół z kontenera, a inne położenie panela drzwiowego zapewni wygodny dostęp w zależności od otoczenia kontenera. W ten sposób otrzymany kontener będzie spełniał specyficzne wymagania danego zastosowania. W zależności od przeznaczenia kontenera panele ścienne mogą mieć różną budowę – zbudowane są na bazie stelaża drewnianego i wypełnione wełną mineralną, lub jest to płyta warstwowa ze styropianem lub pianką poliuretanową wewnątrz.

Kontenery można zestawiać obok siebie w większe obiekty. Dostawiając kolejny moduł powiększamy powierzchnię użytkową o kolejne około 15m2. Moduły można łączyć ze sobą zarówno w poziomie jak i w pionie stawiając kolejne piętra. Nasze kontenery możemy zabudowywać do trzech kondygnacji. Chcąc uzyskać większą powierzchnię sąsiadujące moduły pozbawia się ścian, a połączenia masuje odpowiednio dobranymi obróbkami wykończeniowymi. Komunikację pomiędzy piętrami mogą zapewnić stalowe schody wewnętrzne lub zewnętrzne. Poszczególne moduły są ze sobą ściśle zestawione i skręcone połączeniami śrubowymi – specjalnymi tzw. ściągami. Mostki termiczne uszczelnione są taśmami poliuretanowymi i wełną mineralną a następnie maskowane obróbkami blacharskimi lub listwami masującymi.

Wyposażone w klimatyzację, rozprowadzoną instalację elektryczną i teletechniczną oraz wod-kan nadają się od razu do użytkowania.

Zastosowanie kontenerów:

– stacjonarne biura dla firm i zakładów produkcyjnych, usługowych
– tymczasowe biura budowy
– punkty gastronomiczne
– zaplecza budów
– tymczasowe pomieszczenia do przebywania ludzi
– szatnie pracowników
– zaplecza sanitarne dla pracowników
– szkoły, żłobki i przedszkola z kontenerów

Rodzaje kontenerów

W zależności od budowy i przeznaczenia rozróżnia się kilka rodzajów kontenerów, najpopularniejsze z nich to:
– kontenery biurowe
– kontenery budowlane
– kontenery mieszkalne
– kontenery socjalne
– kontenery sanitarne
– kontenery techniczne
– kontenery morskie – wg standardów ISO
– kontenery magazynowe

Elewacja kontenera może być wykonana z różnorodnego materiału w zależności od oczekiwań
i indywidualnych wymagań klienta:

stalowe panele elewacyjne –  to nowoczesne i eleganckie wykończenie elewacji ścian frontowych budynków modułowych. Panele oferowane są w różnorodnych kształtach, powłokach i kolorach. Dobrze komponują się w zestawieniu ze szkłem, drewnem, czy aluminium. Daje to ogromny wachlarz możliwości architektonicznych i możliwość tworzenia unikalnych elewacji.  Klasyczne rozwiązanie panelu sprawia, że montaż jest wyjątkowo prosty. Dzięki temu można w dowolny sposób zmieniać konfigurację panela w budynku.

drewniana okładzina – coraz bardziej popularna. Dobrze wykonana nadaje budynkowi nowoczesnego charakteru. Przy tego rodzaju elewacji dużą uwagę trzeba zwrócić na grubość i profil stosowanych desek. Najpopularniejsze są te o profilu prostokąta o grubości nie mniejszej niż 16 mm i szerokości do 150 mm..

szklane systemy elewacyjne  – spełniają jednocześnie wymagania standardów europejskich nadążają za nowatorskimi wizjami projektantów. W zależności od potrzeb, można wybrać systemową zaawansowaną technicznie ścianę modułową, pozwalającą na bardzo szybki montaż na miejscu budowy. Gotowa ściana może być uzbrojona w drzwi.