Skip to content

Budynki modułowe

budynek modułowy1k

Dlaczego właśnie budownictwo modułowe?

EKOLOGICZNIE, TANIO, SZYBKO, NIESTANDARDOWO

Dla wielu ludzi budownictwo modułowe to nowa, efektywna i ekscytująca droga do realizacji ich projektów inwestycyjnych. Budownictwo modułowe znane jest od ponad 100 lat. Stosowano je zarówno w budynkach komercyjnych jak i indywidualnych.

Budownictwo modułowe jest procesem, w którym budynek zbudowany jest poza miejscem ostatecznej lokalizacji. W kontrolowanych, stabilnych warunkach w zakładzie produkcyjnym. Przy użyciu sprawdzonych materiałów i i standardów, pod stałą kontrolą- ale dwa razy szybciej niż budynek w tradycyjnej murowanej technologii. Budynki są produkowane z powtarzalnych modułów, które w ostatecznym kształcie oddają założenia projektowe.

Konstrukcja budynków modułowych jest  zazwyczaj silniejsza od konwencjonalnej konstrukcji, ponieważ każdy moduł jest  konstrukcyjnie przygotowany do tego, aby wytrzymać trud transportu i montaż na  fundamentach.

Budowa obiektu w zakładzie produkcyjnym zapewnia lepsze zarządzanie całym procesem inwestycyjnym.  Materiały, które są dostarczane do miejsca budowy są bezpiecznie przechowywane w magazynie producenta. Dzięki temu zapobiegamy uszkodzeniom lub wpływom warunków atmosferycznych na wszystkie elementy składowe obiektu.
Oprócz zarządzania jakością i optymalizacją czasu realizacji, modułowa konstrukcja oferuje wiele innych korzyści dla właścicieli. Optymalizuje czas budowy, poprawia ogólne bezpieczeństwo pracy. Tak więc,  eliminuje dużą część bieżących zagrożeń często spotykanych na budowach. To ogromna zaleta budownictwa modułowego.

Inwestorzy i projektanci szukają bardziej zrównoważonych  procesów budowlanych w celu  poprawy oddziaływania na środowisko naturalne, budownictwo modułowe wpisuje się w proces ochrony środowiska naturalnego poprzez  zmniejszenie ilości  odpadów.
Poprawa jakości zarządzania całym procesem budowy, znaczące ograniczenie oddziaływania na środowisko naturalne  promuje zrównoważony proces rozwój szeroko pojętej idei budownictwa modułowego..

Wysoka jakość, stabilny proces, zrównoważony rozwój, innowacyjność, efektywność, oszczędny i krótszy czas realizacji… “Dlaczego nie budować budynków modułowych?”

Zalety budownictwa modułowego:

 • Szybka realizacja – stworzenie w bardzo krótkim czasie profesjonalnego biura sprzedaży, pawilonu handlowego, siedziby firmy. Gotowy projekt powstaje w maksymalnie 6 tygodni. Skracamy czas realizacji nawet o 60%. Produkcja modułów odbywa się w zakładzie, równolegle z prowadzonymi robotami ziemnymi na placu budowy.  Prace odbywają się bez względu na warunki atmosferyczne, pod stałym nadzorem i kontrolą jakości. Kompleksowa obsługa – wykonanie projektów „pod klucz”.  Koncepcja – projekt – realizacja.
 • Mobilność – całość konstrukcji oparta jest na standardowych kontenerach – ew. zmiana lokalizacji przebiega więc sprawnie i szybko, w przeciwieństwie do budownictwa tradycyjnego. Umożliwia to tworzenie obiektów na terenach wynajmowanych. Budynki modułowe to także tani demontaż i ponowny montaż.
 • Wysoki standard miejsca pracy – tworzymy budynki o znakomitej izolacyjności i jakości materiałów użytych do produkcji. Na życzenie klienta montujemy sufity podwieszane, klimatyzację, czy wentylację z rekuperacją. Ściany opcjonalnie wykańczamy płytą GK, płytkami ceramicznymi.
 • Własna wizja – niemal całkowita dowolność w wyborze materiałów do wykończenia wnętrz i elewacyjnych na zewnątrz obiektu.
 • Trwałość i solidność – wysoka trwałość budynku nawet przez kilkadziesiąt lat.
 • Estetyczna i nowoczesna architektura. Zespół projektantów i architektów dostosuje obiekt do wymagań klienta.
 • Niska cena – wykonanie gotowego m2 to koszt już od 1500zł.
 • Budownictwo modułowe oparte jest na standardowych modułach 2,5 i 3m. Kontenery modułowe posiadają  przestawne ściany, z których tworzone są duże, otwarte pomieszczenia. Wielkość zależy wyłącznie od potrzeb Klienta. Moduły socjalne i sanitarne  powstają na bazie kontenerów sanitarnych przy czym względnie od potrzeb możliwe są ich modyfikacje. Na wyposażeniu pomieszczeń sanitarnych znajdują się toalety, umywalki, prysznice  w standardzie określonym przez klienta.
 • Budownictwo modułowe spełnia wymagania przepisów Prawa budowlanego z dnia 7 lipiec 1994  art. 3 pkt. 5 (Dz.U. 2010 r. Nr 243, poz. 1623 ze zm.) dotyczące tymczasowego obiektu budowlanego.
 • Budynki modułowe – pełniące funkcje budynków  użyteczności publicznej spełniają wymagania  Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
 • Gwarancja bezpieczeństwa – wykonana analiza statyczno wytrzymałościowa dla  standardowych kontenerów zgodnie z normą PN-EN 1993-1:2006/AC:2009, Eurocode 3: design of steel structures umożliwia piętrowanie kontenerów do trzech poziomów.
 • Budynki modułowe  wykonane są w klasie E odporności pożarowej, bazując na standardowych kontenerach.
 • Modułowość rozwiązania zapewnia możliwość rozbudowy, nadbudowy  lub redukcji obiektu o dodatkowe moduły, przeniesienie budynku w inną lokalizację.
 • Estetyczny wygląd i dbałość o detale sprawia, że budynki modułowe znajdują zastosowanie jako zaplecza biurowe lub socjalne, a także w wielu innych miejscach względnie od potrzeb Klientów.
 • Budynki modułowe – mogą być przeznaczone na budynek tymczasowy lub jako obiekt budowlany.

Nowoczesne budownictwo modułowe – to szansa na stworzenie oryginalnego, a przy tym mobilnego i taniego biura, który będzie kojarzył się z dobrym stylem i wysoką jakością.

Realizacje